זכויות יוצרים - LBA LAW

זכויות יוצרים

צילמתם תמונה וגיליתם שהיא פורסמה בעיתון בלי אישורכם וללא קרדיט? כתבתם מאמר שפורסם ללא אישורכם? פנו למשרדי בהקדם.

כעורך דין בתחום הקניין הרוחני, אני מייצג תובעים ונתבעים בהליכים משפטיים הקשורים להפרת חוק זכות יוצרים. לאורך השנים, ייצגתי בהצלחה לקוחות מכל קשת היצירה – צלמים, מעצבים תעשייתיים, מעצבים מתחום האופנה, סופרים, תסריטאים, מחזאים, מוזיקאים ועוד.

אני כאן כדי לייצג אתכם מול המפר, להביא להפסקת ההפרה ולקבל פיצוי הולם.

מה אומר החוק?

חוק זכות יוצרים מגן על יוצרים מפני שימוש לא מורשה ביצירותיהם וקובע כי מעבר לזכותו הכלכלית ביצירה, יש ליוצר גם זכות לקבל הכרה ביצירתו, באמצעות מתן קרדיט. החוק קובע כי הפרה של זכות יוצרים או זכות מוסרית (אי מתן קרדיט), מזכה את בעל הזכויות בפיצוי של עד 100,000 ₪, ללא הוכחת נזק.  

3 שלבים בדרך להצלחה

  1. נפגשים – מתוך היכרות עם חוק זכות יוצרים וניסיון בייצוג של עשרות לקוחות, השלב הראשון בניהול הליך המשפטי הוא פגישה, במסגרתה נבין באיזו יצירה מדובר; אם יש כלל זכות יוצרים ביצירה שכזו; למי הזכויות בה; מהו השימוש המפר שנעשה בה ומהי הדרך המשפטית הנכונה ביותר, על מנת להביא להפסקת ההפרה ופיצוי הלקוח.
  2. עוצרים את הפרת הזכויות – לאחר קבלת הפרטים הרלוונטיים ובתיאום מול הלקוח, נקדם הליך משפטי יעיל ומהיר ככל הניתן, לעצירת הפרת הזכויות.
  3. מקבלים פיצוי – במסגרת ההליך המשפטי שיוגש, נדרוש לקבל מהמפר פיצוי הולם בגין הפרת הזכויות שביצע.

המפתח להשגת תוצאות: התמחות, יוזמה ויצירתיות

לצורך ניהול הליכים משפטיים בתחום הקניין רוחני בכלל וזכויות היוצרים בפרט, נדרשת מומחיות וידע. על כן, קיימת חשיבות לבחירת עורך דין מקצועי, יצירתי, יוזם ובקיא בחקיקה ובפסיקה הרלוונטית וזאת על מנת למצוא את הפתרון המהיר והטוב ביותר למען לקוחותיו. אני מתמחה בהליכים משפטיים הנוגעים להפרת זכויות יוצרים ומאמין בחשיבות נקיטת יוזמה וחשיבה "מחוץ לקופסה" – לא כסיסמה, אלא כדרך להשגת התוצאה המשפטית הטובה ביותר ללקוחותיי.

זכויותיכם הופרו? צרו קשר וקבעו פגישת ייעוץ במשרדי 03-9283737

שתף :

Share on facebook
Share on whatsapp

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פוסטים אחרונים

כל הזכויות שמורות לעורך הדין ליאור בן ארי ©