לשון הרע - LBA LAW

לשון הרע

פוסט שפרסמתם כנגד המעסיק עלה לכם בתביעה? גיליתם כי שמכם הוכפש בכתבה עיתונאית? גולש העלה רכילות לפורום בניהולכם וקיבלתם דרישה לפיצוי כספי בגין פרסום לשון הרע? אתם זקוקים לייעוץ וייצוג מקצועי בתחום לשון הרע

משרדי מתמחה במתן ייעוץ משפטי וייצוג תובעים ונתבעים בהליכים משפטיים, הנוגעים בחוק איסור לשון הרע, לרבות ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות.

אם פגעו בשמכם הטוב או שאתם זקוקים לייצוג בתביעת לשון הרע שהוגשה נגדכם – הניסיון שלי עומד לרשותכם

אילו פרסומים מוגדרים כ"לשון הרע"?

חוק איסור לשון הרע קובע שכל פרסום העשוי לפגוע בכבוד האדם, עסקיו או בשמו הטוב – נכנס בגדר "לשון הרע" ומקנה לנפגע זכות לפיצוי כספי. החוק מבדיל ומקנה הגנה לתכנים המהווים הבעת דעה או כאלו שפורסמו בתום לב ובאחת הנסיבות המפורטות בחוק.  

מהם התנאים להגשת תביעה?

על מנת להגיש תביעה בגין לשון הרע, על הנפגע להראות כי הפרסום המדובר נכנס בגדר "לשון הרע" ולהוכיח את פומביות הפרסום. דהיינו, יש להראות שהפרסום נועד והגיע לאדם אחד לפחות מלבד הנפגע. פיצוי בתביעת לשון הרע נפסק בהתאם לשיקול דעת בית המשפט ואינו דורש הוכחת נזק, אלא פוטנציאל פגיעה בתובע בלבד.

מהו גובה הפיצוי בגין הוצאת לשון הרע?

חוק איסור לשון הרע קובע כי נפגע זכאי לתבוע פיצוי של עד 50,000 ₪ ללא הוכחת נזק, ואם הראה כי הפרסום נעשה מתוך כוונת זדון ורצון לפגוע, באפשרותו לתבוע 'כפל פיצוי' – 100,000 ₪.

מצו את זכויותיכם – אל תתפשרו על ייצוג הולם

הליכים משפטיים הנוגעים בחוק לשון הרע דורשים מומחיות וניסיון. קיימת חשיבות רבה לייצוג על ידי עורך דין שבקיא בסעיפי החוק ובפסיקה על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר, בין אם אתם תובעים או נתבעים.

משרדי מתמחה בהליכי ליטיגציה (התדיינות בבתי המשפט) ובכלל זה בתביעות לפי חוק איסור לשון הרע. זקוקים לסיוע משפטי? לפרטים נוספים ולפגישת ייעוץ חייגו: 03-9283737

שתף :

Share on facebook
Share on whatsapp

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פוסטים אחרונים

כל הזכויות שמורות לעורך הדין ליאור בן ארי ©