עוולות מסחריות - LBA LAW

עוולות מסחריות

עובד לשעבר הקים עסק מתחרה תוך שימוש לטובתו במידע סודי השייך לכם? מותג מתחרה מנכס לעצמו את האפיון הייחודי לכם ומשתמש במוניטין המצוין שיצרתם? אתם זקוקים לעו"ד המתמחה בחוק עוולות מסחריות!

משרדי מתמחה בתחום הקניין הרוחני ובתוך כך בדיני עוולות מסחריות. אני מייצג תובעים ונתבעים וצברתי ניסיון רב בתחום משפטי ייחודי זה, שמטרתו הסדרת דיני התחרות בין עוסקים.

משרדי יפעל להפסקת הפרת הזכויות וקבלת פיצוי, בהליך משפטי מהיר ויעיל.

מהן עוולות מסחריות?

חוק עוולות מסחריות מגדיר מהי התנהגות הנחשבת ל"תחרות לא הוגנת", האסורה בין עוסקים. העיקרון העומד בבסיס החוק הוא שיש לקדם את התחרות בין עוסקים, בתנאי שזו נעשית באופן סביר ו"הוגן".

החוק מפרט ארבע "עוולות מסחריות", המקנות לנפגע סעדים בדמות פיצוי כספי, צו למתן חשבונות וצווי מניעה:

  1. גזל סוד מסחרי – שימוש לא מורשה בסודות ונתונים עסקיים, המקנים לבעליהם יתרון עסקי, אינם ידועים לציבור הרחב ולא ניתן לגלותם בקלות. בגדר זה נכללים נתונים כספיים, מאגרי מידע, נוסחאות ייצור ועוד.
  2. גניבת עין – יצירת מצג שווא לפיו אפיון ייחודי, שירות מסוים או נכס של עסק, קשורים לעסק אחר. עוולה זו מקנה לנפגע פיצוי של עד 100,000 ₪ ללא הוכחת נזק, כאשר כל שנדרש הוא להראות מוניטין שנצבר לטובת העסק/המוצר וחשש להטעיה של הצרכן.
  3. תיאור כוזב – פרסום מטעה בנוגע לעסק, מקצוע, נכס או שירות של עסק – בין אם בעל העסק נותן תיאור כוזב לגבי העסק שבבעלותו, ובין אם מדובר בעסק אחר.
  4. התערבות לא הוגנת – הגבלת הגישה ("הכבדת גישה", בלשון החוק) לבית עסק מסוים – על לקוחותיו, עובדיו ועוד, על ידי בית עסק אחר. הכבדה זו יכולה להתבצע הן פיזית לכתובת בית העסק והן וירטואלית, ברשת האינטרנט.

אני כאן כדי להגן על זכויותיכם

בין אם אתם מעוניינים לפנות בהליך משפטי נגד אדם או עסק שהפרו את זכויותיכם או שאתם עומדים מצידו השני של המתרס ונתבעתם על בסיס טענה לפגיעה בעוסק אחר– הניסיון המקצועי שלי עומד לרשותכם. כעורך דין המתמחה בתחום הקניין הרוחני בכלל ובעוולות מסחריות בפרט, אשמח לייצג את האינטרסים שלכם ולהגן על זכויותיכם.

לפגישת ייעוץ ולפרטים נוספים חייגו: 03-9283737

שתף :

Share on facebook
Share on whatsapp

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם

פוסטים אחרונים

כל הזכויות שמורות לעורך הדין ליאור בן ארי ©